Najnovšie recenzie zo sekcie Kotly

Viadrus Hercules U 26 7

Viadrus Hercules U 26 7

Pridané: 19. marca 2013

• velky priestor aj na vacsie drevo
  • velke vratka
  • moznost palit aj vlhsie drevo
  • nalozeny do plna vydrz aj 8 hod
  • s topenim dreva,slabsia regulovatelnost
  • pri vlhsom dreve,pušta tzv. mazut
  • naročny na udržbu,čato čistit!

Vytapam s nim dvojpodlazny dom o širky 10m krat 12m a v pohode s nadhladom to zvlada.Možno by stačil aj 6 člankovy ,ale ja som sa rozhodol pre tento,pretože mi išlo o priestor nad pahrebou a ten je fakt velky,takže tam mozte v pohode natrepat kopu dreva a ist na navstevu :) Zatial velka spokojnost. Dakujem :)

Attack Small Plus 19 19SP

Attack Small Plus 19 19SP

Overený zákazník ATRIA.SK Overený zákazník

Pridané: 14. marca 2013

(naposledy upravené 14. marca 2013)

Zakúpený v ATRIA.SK

Najnižšia hlučnosť výrobku

Pridané: 18. februára 2013

Zakúpený v StavbaEU.sk

• pre lacné vykurovanie tuhými palivami

Prečo odporúčam:
Vysoká životnosť
široký rozsah výkonu
záruka na kotlové teleso 5 rokov
spoľahlivosť regulačných a zabezpečovacích prvkov
jednoduchá obsluha a údržba
jednoduchá montáž plášťa kotla pri inštalácii
nízka náročnosť na komínový ťah
zväčšený prikladaci priestor u všetkých vyrábaných verzií.

Vaillant EcoTec VUW INT 226/3-3

Vaillant EcoTec VUW INT 226/3-3

Overený zákazník ATRIA.SK Overený zákazník

Pridané: 15. februára 2013

Zakúpený v ATRIA.SK

• Kvalitný výrobok za prijateľnú cenu v akcii.
  • Nemal žiadne poruchy pri zavádzani do používania.
  • Šikovne riešený prístup k elektronike.
  • Podrobný návod montáže, obsluhy, prehľadná schéma pre upevnenie(veľmi slušné).
  • Malé rozmery a pekný dizajn.
  • Návody som dostal vo viacerých jazykoch, čo objemovo znamená asi 1 kg papiera, z toho použiteľné je iba 0,2 kg(3 dokumenty - návody v Slovenčine).
  • Moja predstava by bola, že pri objednávke si zvolim či chcem dokumentáciu a ak áno tak si zvolím jazyk pre dokumentáciu.
  • Samozrejme všetka dokumentácia by mala byť na webe.

Som spokojný s výrobkom a možem ho odporúčiť.

Pridané: 9. februára 2013

Zakúpený v StavbaEU.sk

• Dobrý pre lacné vykurovanie tuhými palivami
  • nie náročný na komínový ťah, nekúri

Moderný kotol na obnoviteľné zdroje, pre vykurovanie drevom je výborný. Odporúčam.

Protherm Raja 18K 0010018772

Protherm Raja 18K 0010018772

Pridané: 31. decembra 2012

Zakúpený v StavbaEU.sk

Kotol Raja nie je žiadna čína ani PL, takže ak vyberáte el.kotol určite RAJA servisák v každom malom meste.

Pridané: 14. decembra 2012

Ziadny rozdiel v spotrebe po vymene 15 rocneho kotla sme nezaznamenali. Zhodnotili sme, ze to boli zbytocne vyhodene peniaze. Stary kotol sme prakticky neservisovali. Viessman ma predpisany interval kazdy rok. Servisak viessmanu kazdy rok vzdy vypyta okolo 80eur za pol hodinove "cistenie" kotla a zaroven upozorni ze by tam bolo dobre vymenit to alebo ono... Je to na kazdom, ja druhy krat uz taku hlupost urcite nekupim.

Pridané: 21. novembra 2012

• Skúsenosť po siedmich rokoch používania.
  • Zatiaľ spokojnosť,tým myslím zariadenie,čo sa týka prvého nastavenia,bohužiaľ - toto som si musel "odladiť" sám, je tam ekvitermika a ak je kotol montovaný do už jestvujúcej stavby navyše s radiátormi, treba pri nastavení trpezlivosť.
  • Kotol sa Vám odmení spoľahlivosťou a komfortom.
  • Princíp kondenzačných kotlov je zhruba rovnaký,no tento má nerezový horák + výmenník,čo je pozitívne.
  • Nevýhodou ekvitermiky je prechodné obdobie - trošku kolíše teplota v dome čo sa dá dokorigovať na vonkajšej jednotke,ktorú treba dokúpiť.
  • Na Slovensku spaľujeme "ruský" plyn /obsahuje nečistoty/ ,čo je vidno pri revízii horáka+výmenníka.
  • Ale to už s témou nesúvisí.
  • Raz ročne revízia technikom od firmy, čo stojí peniaze.
  • Pár vecí menených,čo je i v manuáli.
  • Aj v aute treba meniť olej, napríklad.
  • Nové kotly,ktoré sa vyrábajú teraz, majú interval servisu posunutý až tri roky,čo šetrí peniažky.
  • To je plus.

Kto chce kvalitu, myslím,že na trhu nie je lepší systém spaľovania plynu.+++Lambda ProControl.
A to i za cenu,ktorá je dosť vysoko.
Takže návratnosť je vo hviezdach.
Kritizovať,ani porovnávať s inými výrobcami nebudem.
Toto musí zvážiť kupujúci podľa viacerých kritérií a hlavne po vlastnom uvážení.
Vďaka za prečítanie.

Atmos DC 18 S

Atmos DC 18 S

T.M.007 T.M.007

Pridané: 12. októbra 2012

(naposledy upravené 13. októbra 2021)

• Výborne prepracovaná násypka na drevo.
  • Odťahovanie spalín z kotla je dobré pri prikladní dreva.
  • Dlhá životnosť.
  • Jednoduché ovládanie.
  • Cena.
  • Neodporúčam na nepretržité kúrenie bez akumulačných nádrží.
  • Drahšie náhradné diely
  • Pre niekoho možno ťažšie prvotné nastavenia ale ak je všetko okolo radiátorov a celkovej inštalácie v poriadku nemal by byť problém.
  • Zistil som po dvoch rokoch a vyvložkovaní komínu že práve tieto kotle ak kúria dlho na malým výkonom dosť zanášajú komín. Po troch mesiacoch bolo treba čistiť novo vyvložkovaný komín. Pri veľkej zime je to ok ale keď je vonku okolo 10°c tak už po dvoch mesiacoch bolo treba čistiť komín. A to mám naozaj suché drevo. Podla merania prístrojom ktorí mal kominár u mňa malo drevo len 12% vlhkosť.
  • Takéto problémy by vraj nemali byť ak by bol kotol zapojený z akumulačnou nádobou.

Tento kotol je za danú cenu slušná voľba no najlepšie je ho používať z akumulačnýmy nádržami na uskladnenie teplej vody tak aby mohol kotol kúriť naplno a tím sa zamedzilo usádzaniu dehtou v komíne ktoré vznikajú pri nízkom výkone kotla .Keď je teplota spalín z kotla nízka komín sa nenahrieva a tím sa v ňom usádza veľa sadzí ktorý by inak zhorel v kotly . Samozrejme je ale vždy treba dbať na čo naj suchšie drevo. Tá vlhkosť ktorá v dreve je proste musí niekam ísť.

Pridané: 11. októbra 2012

• neviem co tu napisat, vsetky vyhody uvadza vyrobca;
  • kotol sam od seba vypina, v manuali je že pri poklese plynu sa na display objavi "R" ale nic take sa nedeje, ked mu pocas kurenia odstavim plyn tak si to ani nevsimne, len je potom problem ho zapnut.
  • spotreba neviem, nezaznamenali sme ziaden rozdiel oproti staremu 20 rocnemu kotlu.

na 3 poschodovy dom spapal 3kw kondenzacny kotol 1700 kubikov plynu, a to sme este dokurovali drevom.

inac spotreba vychadzala podla udajov vyrobcu skoro presne, koto zpotreboval za 24h pri vonkajsej teplote -10 až -20°C 20 kubikovteda siel na 1/3 svojho výkonu lebo pri plnom zatazeni ba mal brat cca 3,6 kubikov.

Atmos DC 25 S

Atmos DC 25 S

Pridané: 10. októbra 2012

• Je to najhorší kotol aký poznám.
  • Nemá nič spoločné s drevosplyňovaním.
  • Mám novostavbu 160m2 zateplenú,zasobnik prázdny za 2-3hod
  • Jednou vetou Česká pomsta nič viac

Kupiť kotol ktorí ma ventilátor v predu a nie tento šmejd ktorí ma ventilator na vhananie vzduchu vzadu.
Kto si ho kupi je korunovaný debil,ktoremu ostanu len oči pre plač.

Buderus Logano G211-26D

Buderus Logano G211-26D

Pridané: 26. marca 2012

• dobrý výkon, údržba, ovládanie
  • proti nemám snáď nič

produkt som už odstránil z dôvodu prechodu na plyn, ale počas používania bol skutočne vynikajúci. S vhodným príslušenstvom je tento kotol optimálne riešenie pre domácnosť / chatu... zvládne vykurovať aj väčšie objekty. Samozrejmosťou je pridanie pretlakovej nádoby, bez nej neodporúčam.

Viadrus Hercules U 26 4

Viadrus Hercules U 26 4

Pridané: 19. januára 2012

• Lahká obsluha,velký prikladací priestor.Skrátka jednoduchost.

Mám tento kotol dávno a som s ním velmi spokojný.Dobre v nom horí.Používam drevo aj hnedé uhlie.Regulácia sa stará o správne nastavenie teploty.Vrelo odporúčam.

Pridané: 29. októbra 2011

• Perfektná výhrevnosť,veľký objem na palivo ,zhorí v ňom všetko :-)
  • mínus by som dal,že nemá pohybliví rošt.

teraz ma čaká prvá zima ,ale podla odporučaný iných známych ktorý majú už s nim skúsenosti sa nemám čoho obávať.No tak po zime poviem viac.

Pridané: 28. mája 2011

• Vyhrevnost dobra
  • Minimalna životnost.
  • Po 2 rokoch nefunkcny,reklamacia neuznana

Myslel som ze nieco vydrzi ked je liatinovy.
Vyhrevnost je super ale na materiale strasne setria (tenke steny clankou). Ovladanie termostatu je bakelitove a tiez praska.
Uz sa nepouziva.
Len nepriatelom.
Som s toho vyrobku sklamany.
Na kvalitu materialu a zivotnost vyrobku.

Zobrazujem 481 - 495 zo 495 recenzií 1...21 22 23 24 [ 25 ]