Viessmann Vitodens 200-W

Spôsob vykurovania
plynové

Spôsob vykurovania
    plynové

Tovar vhodný na individuálne nacenenie.

Vitodens 200-W

Kondenzačný vykurovací kotol na plyn, s montážnou pomôckou, pripájacia sada pre zásobníkový ohrievač vody, vrátane regulácie Vitotronic 200, typ HO1B pre ekvitermicky riadenú prevádzku s diaľkovým ovládaním Vitotrol 200A.

Vlastnosti kotla:

Kondenzačný vykurovací kotol na plyn pre prevádzku závislú alebo nezávislú na vzduchu v miestnosti.

Regulácia Vitotronic 200, typ HO1B.

• Účinnosť až do 98 % (Hs) / 109 % (Hi) vďaka výhrevným plochám Inox-Radial.
    • Výhrevné plochy Inox-Radial so samočistiacim efektom hladkých stien z nerezu vďaka usmernenému toku kondenzátu a spalín.
    • Cylindrický horák MatriX s vysokým stupňom využitia vďaka tkanivu z ušľachtilej nehrdzavejúcej ocele – odolný pri vysokých teplotách.
    • Regulácia spaľovania Lambda Pro Control pre všetky druhy plynu.
    • Tichý chod vďaka nízkym otáčkam ventilátora.
    • Kompaktné rozmery, šírka len 450 mm (3,2 až 35 kW).
    • Voliteľne dostupný ako kombinovaný alebo vykurovací kotol.
    • S vysoko účinným obehovým čerpadlom (energetická trieda A).

4zákazníci neodporúčajú produkt

• Neodporúčam. Máme v dome dva tieto kotle. Na každom z nich po cca 2-3 rokoch odišli riadiace jednotky napriek usmerňovačom a vyvažovačom napätia proti podpätiu, ktoré vraj často tie dosky odpisuje. Spotreba oproti starým 30 ročným kotlom sa vôbec neznížila, narástli náklady na spotrebu elektriky, z cca 100 za 600 eur ročne - staré kotle nemali len 1 centrálne čerpadlo, tieto majú 4 + 1, teda 5 čerpadiel dokopy. Každoročné servisné opravy sú nehorázne drahé. Ľutujeme, že sme vymenili staré za nové v bláhovej nádeji údajnej 30% úspory spotreby. Kvalita elektroniky je mizerná. Výrobca vraj tvrdí, že v Nemecku v kotloch tá elektronika neodchádza, iba na Slovensku. Asi to bude tým, že sem posielajú nižšiu kvalitatívnu triedu, čo aj v elektronike je merateľné a bežné. Nie je zimy, aby sme s kotlami nemali problémy nejakého druhu a nemuseli sa doprošovať servisu, aby to prišli riešiť.

Drahé. Zlá elektronika, žiadne úšpory v spotrebe oproti starým typom kotlov, drahá a ťažko dostupná údržba a servis, nízka životnosť. Nedoporučujem.

• Neviem, pre čo sa ľudia sťažujú na Viessmann.
      • Všetko je v prvotnom nastavení kotla a potom to ide.
      • Odporúčam nastaviť limit teploty kotlovej vody na max 60 stupňov C.
      • Tak isto teplotu zásobníka-ak je pripojený na 50 stupňov C.
      • Ak ktosi napíše, že Nezaznamenal po výmene starého kotla za kondenzačný pokles spotreby plynu buď zavádza zámerne, alebo to nemá vypočítané, pred a po montáži.
      • Alebo---prepáčte, ak som sa kohosi dotkol.
      • Samozrejme veľa závisí od nastavenia kotla technikom-ak sa to neurobí Poriadne a nedosiahne sa kondenzačný efekt, účinnosť ide do hája, no to nie je vina kotla, ale toho, čo ho montuje, tak to je a je jedno, či je to hocijaká iná značka.
      • Nuž, ja nie som odborník na tieto kotly.
      • Som len užívateľ.
      • A to je všetko.
      • Som rád, že nemusím písať nič.

Zatiaľ som spokojný, kotol ide od 2005 do dnes.

• NEVIEM
      • ...po troch rokoch používania druhá závada hneď po záruke. Najskôr nejaká malá doštička, teraz celá elektronika. Nikdy viac Vitodens 200, už nie. Servis mám doma príliš často. A to som si myslel že kupujem najlepšie čo je na trhu vtedy bolo. Dnes by som určite hľadal niečo iné. V roku 2012 stál 2520€. Mám 100 chutí napísať to výrobcovi, čo za šmejd predáva.

Viessmann Vitodens 200-W už nie. Na Nemecký výrobok slabá kvalita.

• Pre je spotreba plynu-dôležité je nastavenie kotla na správne parametre.
      • Skúsenosť po 10tich rokoch používania.
      • Zatiaľ spokojnosť,tým myslím zariadenie,čo sa týka prvého nastavenia,bohužiaľ - toto som si musel "odladiť" sám, je tam ekvitermika a ak je kotol montovaný do už jestvujúcej stavby navyše s radiátormi, treba pri nastavení trpezlivosť.
      • Kotol sa Vám odmení spoľahlivosťou a komfortom.
      • Princíp kondenzačných kotlov je zhruba rovnaký,no tento má nerezový horák + výmenník,čo je pozitívne.
      • Nevýhodou ekvitermiky je prechodné obdobie - trošku kolíše teplota v dome čo sa dá dokorigovať na vonkajšej jednotke,ktorú treba dokúpiť.
      • Na Slovensku spaľujeme "ruský" plyn /obsahuje nečistoty/ ,čo je vidno pri revízii horáka+výmenníka.
      • Raz ročne revízia technikom od firmy, čo stojí peniaze.
      • Pár vecí menených,čo je i v manuáli.
      • Položím otázku-ktorý kotol nepotrebuje raz ročne údržbu alebo,ktoré auto nepotrebuje údržbu ?
      • Aj v aute treba meniť olej, napríklad.
      • Nové kotly,ktoré sa vyrábajú teraz, majú interval servisu posunutý až tri roky,čo šetrí peniažky.
      • To je plus.

Kto chce kvalitu, myslím,že na trhu nie je lepší systém spaľovania plynu.+++Lambda ProControl.
      A to i za cenu,ktorá je dosť vysoko.
      Takže návratnosť je vo hviezdach.
      Kritizovať,ani porovnávať s inými výrobcami nebudem.
      Toto musí zvážiť kupujúci podľa viacerých kritérií a hlavne po vlastnom uvážení.
      Myslím,že je to fajn,len dokedy ?
      Neviem,akú priemernú životnosť by mal mať kondenzačný kotol v tejto cenovej relácii.

• Nastavis a ides na dovolenku
      • 8rokou v prevadzke no hotova katastrofa furt E9 velakrat pridem domou a je v poruche vychladnuty dom studena voda rano prebudzanie ze mam studeny nos vymena elektrody snimacia sondavymena ventylator plyn regulator upraveny komin no proste chvilu potom ide a o tyzden zznova najnovsie 20 min ide potom sam od seba vipne ventilator sa da do otacok 5min ssi ide hore dole potom zas nastartuje niekedy sa ani nechiti a vihodi sa do poruchy samozrejme E9. Velakrat nezvlada prechod ohrev vody v bojleri a potom ohrev podlah kurenie a radiator a to som si mislel ze viessmann.......

Velmi som sklamany neviem ci som chytil chybny vyrobok uz z vyrobi. Uz je to velmi na nervy to mi verte.

• rozšírený servis
      • Nerez veľmi zlí vodič tepla, drahé diely

štandart

Ziadny rozdiel v spotrebe po vymene 15 rocneho kotla sme nezaznamenali. Zhodnotili sme, ze to boli zbytocne vyhodene peniaze. Stary kotol sme prakticky neservisovali. Viessman ma predpisany interval kazdy rok. Servisak viessmanu kazdy rok vzdy vypyta okolo 80eur za pol hodinove "cistenie" kotla a zaroven upozorni ze by tam bolo dobre vymenit to alebo ono... Je to na kazdom, ja druhy krat uz taku hlupost urcite nekupim.

• Skúsenosť po siedmich rokoch používania.
      • Kotol sa Vám odmení spoľahlivosťou a komfortom.
      • Ale to už s témou nesúvisí.
      • Raz ročne revízia technikom od firmy, čo stojí peniaze.
      • Pár vecí menených,čo je i v manuáli.
      • Aj v aute treba meniť olej, napríklad.
      • To je plus.

A to i za cenu,ktorá je dosť vysoko.
      Takže návratnosť je vo hviezdach.
      Kritizovať,ani porovnávať s inými výrobcami nebudem.
      Vďaka za prečítanie.

• neviem co tu napisat, vsetky vyhody uvadza vyrobca;
      • kotol sam od seba vypina, v manuali je že pri poklese plynu sa na display objavi "R" ale nic take sa nedeje, ked mu pocas kurenia odstavim plyn tak si to ani nevsimne, len je potom problem ho zapnut.
      • spotreba neviem, nezaznamenali sme ziaden rozdiel oproti staremu 20 rocnemu kotlu.

na 3 poschodovy dom spapal 3kw kondenzacny kotol 1700 kubikov plynu, a to sme este dokurovali drevom.

inac spotreba vychadzala podla udajov vyrobcu skoro presne, koto zpotreboval za 24h pri vonkajsej teplote -10 až -20°C 20 kubikovteda siel na 1/3 svojho výkonu lebo pri plnom zatazeni ba mal brat cca 3,6 kubikov.